Результат торгів станом на 20.03.17: Природний газ -: 6700.00 (-23.86%) |

Полтавським підприємцям пропонують скористатися системою ProZorro

  DSC_0017

Про основні перешкоди та чинники, що впливають на недовіру бізнесу до державних закупівель та про результати впровадження системи ProZorro на Полтавщині повідомили під час брифінгу в ОКІА “Новини Полтавщини” експерти “Інституту аналітики та адвокації” Поліна Завадська та Василь Жгун.

Експерти розповіли, що проведена у лютому фокус-група визначила головні складнощі, з якими стикається бізнес у закупівлях. 

Попри зміни, внесені у вересні минулого року в ЗУ “Про здійснення державних закупівель”, замовники вимагають велику кількість тендерної документації. При цьому часто документи не стосуються предмета закупівлі та репутації постачальника”, – пояснив експерт з комерційної діяльності Василь Жгун.

Також він наголосив, що підприємці стикаються з ситуацією, коли державні чи комунальні установи, підприємства, організації підписують договори, але не можуть своєчасно сплатити рахунки. Найчастіше це стається через проблеми з бюджетом.

Експерти погоджуються, що велике несприйняття викликали і корупційні схеми, які існували у державних закупівлях. Великий пласт перешкод — це вади механізмів контролю. Спеціалісти “Інституту аналітики та адвокації” зараз працюють над відновленням довіри бізнесу до закупівель.

Про те, як можна підвищити рівень участі підприємців у закупівлях, розповіла юрист Поліна Завадська.

Перед усім, потрібно спростити участь бізнесу у публічних закупівлях. Перш за все слід зменшити кількість необхідних документів. Зокрема, у системі ProZorro усі документи подає лише переможець. Повна електронізація публічних закупівель дозволить не лише надавати документи з меншими витратами, але й простіше подавати скарги. Крім того, електронні закупівлі – прозорі. Будь-хто в режимі реального часу може бачити перебіг торгів та результати”, – зазначила Поліна Завадська.

Експерти переконані, що державні паперові закупівлі себе вичерпали, а система електронних закупівель ProZorro не мала достатньої можливості себе показати. На жаль, більшість полтавських підприємців ще не брали участь у електронних закупівлях. 

Мітки:

start_bt