Результат торгів станом на 20.03.17: Природний газ -: 6700.00 (-23.86%) |

Після прийняття 20.10.2014 Закону України №1709-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань спадкування», який (крім пунктів 3 та 4 Розділу І, які вже діють) вступає в силу з 01.01.2016, постає питання – чи потрібна оцінка майна (коштів, майна, майнових чи немайнових прав), яке успадковується спадкоємцем, і якщо потрібна, то коли її (оцінку) слід робити?

Звертаємо увагу, що пункти 3 та 4 Розділу І Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань спадкування», наголошують, що при успадкуванні (обдаруванні) оцінка майна не є обов’язковою при укладанні угод успадкування (дарування) на відміну від укладання інших угод з відчуження майна, коли оцінка майна є обов’язковою.

Проте щодо оцінки майна для успадкування (обдарування) можна уже ствердно констатувати, що оцінка майна при успадкуванні (обдаруванні) завжди потрібна у випадку, якщо майно оподатковується не за нульовою ставкою податку. Це випливає і з нещодавно прийнятого Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28 грудня 2014 року No71-VІІІ, де однозначно стверджується наступне:

18) абзац восьмий частини другої статті 7 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., No47, ст.251; 2003 р., No38, ст.313; 2004 р., No2, ст.6, No11, ст.140; із змінами, внесеними Законом України від 21 жовтня 2014 року No 1709-VІІ) викласти в такій  редакції:

«оподаткування майна згідно з законом, крім випадків визначення розміру податку при спадкуванні власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою».

Таким чином, єдине, що відрізняє нотаріальне посвідчення угод відчуження від угод успадкування (дарування), що при відчуженні нотаріус обов’язково вимагає документ про сплату податку на дохід, а при успадкуванні

(даруванні) такий документ потрібен лише для нерезидентів. Особи, які сплачують податок не за нульовою ставкою, сплачують податок після подання Податкової декларації (хоч не забороняється сплачувати такий податок і до подання Податкової декларації, зокрема, при укладанні Угоди успадкування (дарування) за визначеною ставкою податку – розміром 5% від вартості успадкованого (подарованого) майна.

Замовити послугу або отримати консультацію можна за тел. контакт-центру: (044) 221-32-33, (0532) 56 12 01 або e-mail: expert@uub.com.ua

Або замовити зворотній дзвінок:

Номер телефону:*

 

Ви  також можете звернутися до наших філій в містах Київ, Кременчук, Запоріжжя, Суми, Харків, Херсон, Дніпропетровськ, Одеса та інших. Адреси філій.